8:30 - 16:30

Godziny otwarcia pon - pt

+48 91 350 86 44

Telefon kontaktowy

Nowe ograniczenia w przemieszaniu się. Czy można wyjść pobiegać?

Lexitus > Prawo w czasie kryzysu  > Nowe ograniczenia w przemieszaniu się. Czy można wyjść pobiegać?

Nowe ograniczenia w przemieszaniu się. Czy można wyjść pobiegać?

We wtorek 24 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej o wprowadzeniu ograniczenia w przemieszczaniu się od 25 marca do 11 kwietnia. Spowodowane jest to rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. Wychodzenie z domu ma być ograniczone do absolutnego minimum, takiego jak wyjście po zakupy żywnościowe, wyprowadzenie psa, wizyta w aptece lub u lekarza. Czy w takim razie można biegać i jeździć na rowerze?

Osoby niepotrafiące wyobrazić sobie dnia bez treningu wobec zaistniałej sytuacji zastanawiają się zapewne czy ograniczenia w przemieszczaniu się dotyczą także tej sfery. Obostrzenia te nie dotyczą zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odległości 1,5 m od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin). Można uprawniać sport, tylko nie może być on powodem do gromadzenia się ludzi na ulicach lub w miejscach publicznych. Przepisy pozwalają również na wyjście na spacer czy do lasu. Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.

Czy powyższe obostrzenia okażą się wystarczające? Zachęcamy do śledzenie naszej strony na Facebooku, na której będziemy Państwa na bieżąco informować o wszelkich zmianach w prawie wchodzących w życie w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego wirusem SARS-CoV-2.

 

Zespół Kancelarii Prawnej LEXITUS

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.