8:30 - 16:30

Godziny otwarcia pon - pt

+48 91 350 86 44

Telefon kontaktowy

Wsparcie do 5000 zł dla mikroprzedsiębiorców

Lexitus > Prawo ubezpieczeń społecznych  > Wsparcie do 5000 zł dla mikroprzedsiębiorców

Wsparcie do 5000 zł dla mikroprzedsiębiorców

Mikroprzedsiębiorcy zatrudniający do 9 osób będą mogli na podstawie najnowszych przepisów tzw. tarczy antykryzysowej ubiegać się o niskooprocentowaną pożyczkę do 5 tyś złotych. Może ona być przeznaczona m.in. na czynsz najmu lokalu użytkowego czy spłatę zobowiązań w tym podatkowych. Możliwość taką mają tylko przedsiębiorcy, którzy działali przed 1 marca 2020 r. Pożyczka będzie udzielana ze środków Funduszu Pracy. Oprocentowanie pożyczki jest stałe i wynosi w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski. Okres spłaty pożyczki nie może być dłuższy niż 12 miesięcy, z karencją w spłacie kapitału wraz z odsetkami przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

Pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy będzie mogła podlegać umorzeniu, pod warunkiem, że przedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r.

Formularz wniosku o udzielenie pożyczki wraz z umową będzie dostępny na stronie internetowej każdego powiatowego urzędu pracy, Portalu Publicznych Służb Zatrudnienia oraz poprzez platformę: praca.gov.pl

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.