8:30 - 16:30

Godziny otwarcia pon - pt

+48 91 350 86 44

Telefon kontaktowy

Koronawirus w Polsce – nowe ograniczenia

Lexitus > Prawo w czasie kryzysu  > Koronawirus w Polsce – nowe ograniczenia

Koronawirus w Polsce – nowe ograniczenia

Informujemy, że Rząd wprowadził od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. nowe zasady bezpieczeństwa polegające na ograniczeniu przemieszczania się. Wyjątkiem są dojazd z i do pracy oraz zakup towarów i usług związanych z działalnością. Ograniczenia nie dotyczą zakładów pracy, które wciąż mogą funkcjonować normalnie. Obostrzenia nie dotyczą także zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej. Wciąż możemy wyjść i kupić jedzenie, leki, wyprowadzić psa czy opiekować się bliskimi. Ograniczenie nie dotyczy również wykonywania ochotniczo świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19 w ramach wolontariatu. Z kolei zdecydowano, że w mszy i innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć więcej niż 5 osób, z wyłączeniem osoby sprawującej posługę. W przypadku, gdy przemieszczanie następuje pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie. Jeśli chodzi o publiczne środki transportu – może się nim poruszać nie więcej osób niż wynosi połowa ilości wyznaczonych miejsc siedzących. Nowe przepisy zakazują organizacji zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Mimo wprowadzanych zmian, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

Wciąż także obowiązkowa jest 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

Czy powyższe obostrzenia okażą się wystarczające? Zachęcamy do śledzenie naszej strony oraz profilu na Facebooku, gdzie informujemy Państwa o wszelkich zmianach w prawie wchodzących w życie w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2.

Nadto informujemy o możliwości skorzystania z dostępnych źródeł wsparcia dla przedsiębiorców, o których pisaliśmy wcześniej. W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu.

 

Zespół Kancelarii Prawnej LEXITUS

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.